Awards

2016

 

 

„Jana ERBOVÁ

„ZUŠ - Most – Moskevská

„ZUŠ - F.A. Šporka – Lysá nad Labem

„ZŠ - Stoliňská – Horní Počernice, Praha 9

„ZUŠ - Přeštice

„ŠZŠ - Alapiskola – Komárno

„ZUŠ - Fantázia – Svit

„ZUŠ - Rimavská Sobota

 

 

Kolomyia children´s art school

named  Yaroslav Pstraka

Ukraine

 

Anastasia Baydyuk

Tatiana Lototskaya

Yulia Gulick

 

Studio, inspiring Minds  IMI

Poland

 

Pola Puchata

Joanna Rachwat

Joanna Burda

 

A. M. Qattan Foundation – Gaza

Palestine

 

Baraa Faraj

Muhammad Daloul

Tasneem Abu Shabaan

Fahd Shehab

 

DD Krnsko

Czech

 

Jiří Poštolka

Josef Hojsák

Lukáš Virág

Gabriel Virág

 

ZUŠ – Velečin

Czech

 

Johana Stehlíková

Anna Marie Matějková

Iva Hulíková

Tereza Nitlová

 

ZUŠ - Most, Moskevská

Czech

 

Anna Kornalíková

Emma Kynclová

Sára Demeterová

Vanesa Miletínová

 

ZUŠ - F.A. Šporka - Lysá nad Labem

Czech

 

Jakub Nováček

Petra Vavřičková

Lukáš Vydra

Aneta Farková

 

ZUŠ - E. Marhuly – Ostrava

Czech

 

Anežka Tichá

Lucie Dostálová

Bára Kaliská

Amálie Šnytová

 

ZUŠ - J.N. Filcíka – Chrast

Czech

 

Hana Pavlačičová

 

ZŠ Stoliňská Horní Počernice

Czech

 

Viktorie Jiranová

Adam Zeman

Nikola Chaloupková

Kamila Potůčková

Oliver Hampson

 

ZUŠ Trnkova Brno          

Czech

 

Amálie Butorová

Anna Mojžíšová

Nela Drimlová

Michaela Částková

 

ZUŠ Přeštice

Czech

 

Lucie Dupalová

Alena Stuchlová

Karolína Sušanková

Petr Vacek

 

Gymnazium – Postupická   Praha 4

Czech

 

Martina Janáková

Štěpán Trunec

Matouš Kotek

Kateřina Pravdová

 

ZUŠ – Myjava

Slovakia

 

Dita Piešťanská

Katarína Malatínová

Tamara Mosná

Adam Smetana

Monika Červená

 

ZŠ a MŠ – Divina

Slovakia

 

Natália Žeriavová

Lukáš Cudrák

Simona Mravcová

Filip Svorník

 

ZUŠ – Gelnica

Slovakia

 

Vieroslava Oxová

Bianka  Schneiderová

Juraj Roman

Alena Popelášová

Karina Rothmajerová

 

ZŠ - Kniežaťa Pribinu – Nitra

Slovakia

 

Samuel Jiránek

 

ZUŠ – Rakúsy

Slovakia

 

Branislav Mirga

Dominika Mirgová

Nikola Facunová

 

ŠZŠ - Alapiskola – Komárno

Slovakia

 

Gabriel Biskupič

Annamária Lakatosová

Monika Bíró

Richard Rafael

Denis Lakatos

 

ZUŠ - Fantázia – Svit

Slovakia

 

Sarah Dračková

Radka Dobiasová

Jaroslava Výpalová

Ondrej Spišák

Petra Brezinová

Alexandra Šlebodová

 

ZUŠ – Michlovce

Slovakia

 

Tomáš Savka

Mariana Očková

Michal Hreha

Sarah Stanková

Diana Dobrovolská

 

ZUŠ - Rimavská Sobota

Slovakia

 

Patrik Kopec

Mercédesz L. Miklovicsová

Veronika Gáliková

Soňa Štoberová

Petra Kantorová

Natália Anna Katonová

Michaela Klembuszová